Блог

Українська компанія Mobius, яка займається утилізацією гумотехнічних і полімерних виробів, надала 5 тонн адсорбенту для ліквідації екологічних наслідків нафтового забруднення після пожежі на базі БРСМ-Нафта в Київській області.

14 червня до місця ліквідації наслідків надзвичайної ситуації було доставлено 5000 кг спеціального адсорбенту для запобігання нафтового забруднення. На офіційному сайті ДСНС повідомляється, що вже використано 4400 кг адсорбенту для засипання місць забруднення нафтопродуктами. У комплекті з адсорбентом співробітникам ДСНС була надана інструкція про застосування продукту та супутні матеріали. Про це повідомляє ЛІГАБізнесІнформ.

"Розуміючи дефіцит бюджету, оснащення, екіпірування ДСНС, і спостерігаючи за тим як важко проходить процес гасіння пожежі, я не міг собі дозволити залишитися осторонь - зазначив засновник Mobius Михайло Бондаренко. - Міністерство екології та ДСНС показали себе налаштованими на швидкий результат у вирішенні проблеми, а також прогресивними і відкритими до нової ефективної практики ліквідації наслідків пожежі".

Адсорбент дозволяє усувати розливи нафти, нафтопродуктів і хімікатів на воді й на суші, збирати небезпечні розлиті хімічні речовини, виключити шкідливі випари, мінімізувати збиток від подібних техногенних катастроф, а також в рази зменшити ризик повторних загорань.

Як повідомляється, ініціатива була активно підтримана міністром екології Ігорем Шевченком і першим заступником міністра Світланою Коломієць. "Дякуємо за допомогу і турботу про Україну, ми підтримаємо цю ініціативу на належному рівні", - прокоментував допомогу Mobius Ігор Шевченко.

Глава ДСНС Микола Чечоткін дав розпорядження використовувати сорбент для локалізації розливів, щоб зменшити ризик загоряння та мінімізувати вплив на екологію території поблизу нафтобази.

Як стало відомо, у Міністерстві екології та природних ресурсів планують запропонувати Кабінету міністрів закріпити на законодавчому рівні використання спеціальних сорбентів для ліквідації наслідків пожеж, розливів нафти і нафтопродуктів на об'єктах підвищеної небезпеки. У міністерстві вирішили працювати на попередження, використовуючи сучасні методи та матеріали, як це прийнято у розвинених європейських країнах.

Як повідомляв "Обозреватель", у Васильківському районі Київської області 8 червня запалала нафтобаза . Пожежа сталася о 17 год. 29 хв. на автозаправці "БРСМ-Нафта" в районі села Крячки. Запалав резервуар з паливом обсягом 800 куб.м (ємністю 650 тонн).

За час пожежі на нафтобазі неодноразово вибухали ємності з нафтопродуктами. В результаті пожежі загинули п'ятеро людей і постраждали 15. Ліквідація пожежі та її наслідків триває.

Подяка Міністра екології

Источник: https://www.obozrevatel.com