Досить часто можна почути словосполучення «зелений офіс». Що ж це за поняття, про яке багато говорять, але мало хто його підтримує?
Під цим виразом прийнято розуміти будь-яку організацію, що дотримується вимог екологічної безпеки. Це комплексна програма, яка складається з мотиваційних, технічних, освітніх заходів, покликаних допомагати співробітникам компанії дбайливо ставитися до ресурсів офісу, підвищити корпоративну культуру та її репутацію.
Серед головних пріоритетів зеленого офісу виділяють економію електроенергії, води, витратних матеріалів, тепла і деревини, а також створення здорових умов праці.
Заощаджувати електроенергію можна, якщо:
1) використовувати енергозберігаючі лампи, які служать у декілька разів довше, ніж традиційні лампи розжарювання;2) придбати автоматичні системи регулювання освітлення, які підлаштовуються під денне освітлення і з сутінками збільшують інтенсивність освітлення;
3) не залишати техніку, встановлену в офісі, в режимі очікування;
4) використовувати перехідники, які мають кнопку відключення живлення, що дозволяє економити час співробітника і виключає можливість пасивної роботи пристроїв.
Базові принципи організації зеленого офісу передбачають також використання екотоварів. Зробити офіс «зеленим» можна, якщо купувати екологічні товари (меблі, посуд, будматеріали та канцтовари для офісу), які виготовлені з вторинної сировини або із застосуванням хімічно нешкідливих компонентів.
Придбання кульових кранів для офісу дозволить при кожному митті рук заощадити до одного літра води.
Також, рекомендується встановити в приміщенні для прийняття їжі посудомийну машину, що дозволить заощадити і воду, і електроенергію.
Для збереження тепла радимо перекривати батареї перед відходом співробітників додому, а також у вихідні дні. Утеплення вікон теж допоможе заощадити на обігріві приміщення.
Source: http://062.ua