Зелений колір переважає в природі, і в сучасному світі його часто пов'язують з екологічним способом життя. У цьому блозі ми розповімо про те, як можна змінити свій спосіб життя, зробивши його більш "зеленим".
1. Пошукайте місцеві сайти, присвячені захисту навколишнього середовища.
Там завжди є інформація про екологічні проблеми, наявні у Вашій місцевості і про те, який внесок у їх розв’язання Ви можете зробити. Іноді там також пропонують підписати ту чи іншу петицію.
2. Зробіть наступне свято, яке Ви влаштовуватимете, екологічним.
Вибір на користь "зеленого" способу життя зовсім не означає, що вам потрібно відмовлятися від усіх звичних життєвих радощів. Ви можете лише дещо відхилитися від звичного способу святкування. Можна навіть влаштувати екологічне весілля!
3. Робіть свій внесок у боротьбу з глобальним потеплінням.
Є багато способів скоротити обсяг викидів парникових газів в атмосферу. Що менше ми залежимо від органічного палива, то краще!
4. Вирощуйте продукти харчування.
Якщо у вашому розпорядженні є ділянка землі, почніть займатися вирощуванням овочів і фруктів. Якщо у вас є лише балкон, там можна посадити горох, боби, помідори і різні трави у горщиках. А якщо у вас немає нічого, крім вікна, посадіть рослини прямо під вікнами будинку, нехай навіть багатоквартирного. Продукти, які ви не можете виростити самостійно, купуйте у місцевих виробників.
Подумайте, як ще ви можете змінити свій спосіб життя.
Можливо, ви зможете відмовитися від машини. Спочатку це здаватиметься неможливим, але ж є стільки інших способів пересування. Якщо ви ніяк не можете розлучитися з машиною, замініть її на машину-гібрид, заправляйтеся біодизелем і скорочуйте витрата палива. Як можна частіше намагайтеся брати попутника або ставати попутником і відмовляйтеся від машини на користь:
• велосипеда;
• громадського транспорту;
• пішої прогулянки.
5. Стежте за витратою води.
Намагайтеся скорочувати витрати води у будинку і просіть інших робити те саме. Воду можна економити навіть, перебуваючи на дачі, якщо обзавестися газоном, що не потребує поливу. Крім того, важливо підтримувати чистоту тієї води, яку ми вже маємо. Якщо в будинку тече кран, слід полагодити його якнайшвидше.
6. Купуйте речі тривалого користування.
У сучасному суспільстві споживання іноді складно прожити день, нічого не купивши. Купуйте речі, які вам прослужать довго і які можна використовувати по-різному. По можливості, не купуйте одноразові речі і посуд. Також, звертайте увагу на те, чи дбає виробник про захист навколишнього середовища. Перш ніж викинути певну річ, подумайте, чи не знайдеться для неї іншого способу застосування.
7. Займіться своїм одягом.
Ніколи не викидайте речі - віддавайте їх тому, кому вони потрібні (наприклад, у благодійні організації).
8. Проводьте більше часу на природі.
Відпочинок на свіжому повітрі набагато більш корисний, ніж похід у кіно, ресторан або торговий центр. Замість того, щоб поїхати відпочивати з причепом-дачею, чому б не організувати сплав по річці? Замість відвідування кафе швидкого харчування, вирушайте в ліс за ягодами і грибами. Відмовтеся від готелю і проведіть ніч в наметі.
9. Дуже важливо скорочувати кількість відходів, використовувати речі більше одного разу і повторно переробляти їх.
• Продукуйте менше сміття. В магазин ходіть зі спеціальною сумкою, пластикові пляшки з-під води використовуйте повторно, купіть хороший механічний олівець.
• Знаходьте нове застосування речам. Можливо, з цієї речі вийде підставка для олівців, а цей пакет можна взяти з собою на прогулянку з собакою, щоб прибрати за нею?
• Здавайте речі в повторну переробку. Якщо у вашому місті є організація, куди можна віддати речі для повторної переробки, не втрачайте таку можливість!